GÜNDEM Haber Girişi : 31 Ağustos 2021 05:39

Genco Erkal'dan Fazıl Say'a: 'Biraz ayıp ediyor'

Fazıl Say’ın, kendisini seyirciye alkışlatarak 83 yaşına vurgu yapmasına, Genco Erkal'dan ironik bir yanıt geldi.

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakkında 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan usta tiyatrocu Genco Erkal, konserinde kendisine destek mesajı veren müzisyen Fazıl Say'ın 83 yaş vurgusuyla ilgili ironi yaptı.

 

"BİZ ANCAK BİRBİRİMİZLE YARIŞABİLİRİZ"

 

Sosyal medya hesabında turne programını paylaşan Genco Erkal, Fazıl Say'a yönelik şunları söyledi:

 

Fazıl Say aylık turne programını koymuş. Bu da benimki. Biz ancak birbirimizle yarışabiliriz. İkide bir benim için o 83 yaşında, 83 yaşında diye tekrarlamasa iyi olacak. Biraz ayıp ediyor bence.

 

"İRONİ ANLAŞILMAZ OLMUŞ, NE YAPMALI?"

 

Bir süre sonra ironisinin yanlış anlaşıldığı yönünde bir paylaşım daha yapan Erkal, bu kez şu ifadeleri kullandı:

 

Bir dahaki sefere işaret koyayım diyorum. Öyle günler yaşıyoruz ki, insanlar şakayı unuttu galiba. İroni anlaşılmaz olmuş ne yapmalı?

 

Öte yandan usta tiyatrocu Erkal, ünlü piyanist Say’ın konserine kendisi için bir konuşma yaparak başlamasına da teşekkür etti.

 

 

FAZIL SAY, SEYİRCİYE GENCO ERKAL'I AYAKTA ALKIŞLATTI

 

Genco Erkal’ı seyircilere ayakta alkışlattıran Fazıl Say, konseri öncesinde şu konuşmayı yapmıştı:

 

Bugünkü konserimiz, benim düşündüğüm programla başlamıyor. Araya giren bir olay oldu, onunla başlamak istiyorum. Genco Erkal 83 yaşında bir sanatçıdır. Genco Erkal'ın muhalif ama hiçbir hakaret içermeyen tweetleri yüzünden 4 yıl hapsi istenen dava başladı. Bundan ben utanıyorum bir Türk olarak. Bundan sadece utanmıyorum, buna da karşı koymaya karar verdim. Böyle bir rezilliğin, böyle bir cahilliğin Genco Erkal gibi büyük bir sanatçıya yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Genco Erkal 83 yaşındadır. Hayatını tiyatroya verdi, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarının birinden bahsediyoruz. Ve bir suçu yok. Ben kendisi için müziğimle başlangıç yapacağım ama önce onun o muhteşem hayatını ve emeğini, kendi adıma onu onurlandırmak için ayakta alkışlayarak başlamak istiyorum.

 

Say'ın bu jestine karşılık Genco Erkal da Twitter hesabında bir paylaşım yaparak, Say'a yürekten teşekkür etti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.