GÜNDEM Haber Girişi : 18 Kasım 2019 23:24

'Joker' Beyaz Saray'a kadar girdi: Trump'tan özel gösterim

Trump, son döneme damgasını vuran Joker filmi için Beyaz Saray'da özel gösterim düzenledi.
ABD Başkanı Donald Trump, aile, dostlar ve bazı çalışanlardan oluşan bir topluluk için son yılların en tartışmalı, en çok izlenen filmlerinden Joker'in gösterimini düzenledi. Beyaz Saray'dan üst düzey bir yetkili, Trump'ın filmi beğendiğini söyledi.

Venedik Film Festivali'nden Altın Aslan ile dönen, gişe gelirinde 1 milyar dolar çıtasını aşan 18+ izleyici kategorisinden ilk film olan Joker, son olarak Beyaz Saray'ı da fethetti. Film, eleştirenleri bölse de, şiddet dozuyla tartışma yaratsa da, Oscar adaylıkları öncesi Başkan'ın desteğini de almış oldu.

Joker'den de tartışmalı bir kişilik olan Trump, sinemaseverliğiyle de tanınıyor. Emlak kralı ve reality TV yıldızı mazisi bulunan Trump, özel uçağındaki her seferde film gösterimi yapıyordu.

BEĞENDİĞİ FİLMLER


En sevdiği filmler arasında 1988 tarihli Jean-Claude Van Damme'ın dövüş sanatları klasiği Bloodsport'un yer aldığı öğrenilen Trump, 2013 yılında attığı bir tweette, "Citizen Kane, Gone with the Wind, 'The Good the Bad and the Ugly ve benzerleri" diyerek listeyi uzatmıştı.

"TRUMP TOWER'DA ÇEKİLEN FİLMLER MİLYAR DOLAR KAZANDIRDI, SADECE TESADÜF"

'Home Alone 2: Lost in New York', 'Two Weeks Notice' ve 1989 tarihli Bo Derek'in başrolde olduğu romantik komedy 'Ghosts Can’t Do It' isimli filmlerde boy göstermişliği bulunan Trump'ın, Batman filmlerine özel bir ilgisi de var.

Trump Tower çekimsiz Kara Şövalye'nin hali nice olurdu?

2012 tarihli 'Dark Knight Rises' filminin bazı sahneleri, Trump’ın holdinginin Manhattan'daki merkezinin bulunduğu Trump Tower'da çekilmişti. Elbette Trump, kendi mülkünde yapılan çekimlerin filmin başarısına katkıda bulunduğuna dair tweet atmıştı:
"Hayretengiz - hem 'Transformers' hem de 'Dark Knight Rises' filminde Trump mülkü önemli rol oynuyor, üstelik iki film de 1 milyar dolardan fazla kazandırdı. Sadece tesadüf."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.