Konsolos ile cariyenin gerçek aşk hikâyesi

Gösteriyi izlediği an âşık olduğunu ve ülkesinde Tayvanlı ve Türk dansçılarla birlikte sahnelemek istediğini söyleyen Lee, "İşbirliği teklifini kabul eden Hocapaşa Kültür Merkezi Başkanı Kemal Çakırgöz, Sanat Yönetmenleri Vildan Kavakgil ve Özge Akıncı'ya hayalimi gerçekleştirdikleri için teşekkür ederim" dedi.

 

"TAYVANLILARI BÜYÜLEYECEĞİNDEN EMİNDİM"

 

Taipei'de bir topluluğun yöneticisi olan, eski dansçı Violet Lee, "Türk dans kültürünün zenginliği beni büyülediği gibi Tayvanlıları da büyüleyeceğinden emindim, gösteri sonunda seyircilerin tepkisi de bunu gösterdi. Eğer kabul ederlerse, Türk sanatçılarla işbirliğimizin devamını arzu ediyorum" dedi.

 

"BİZİM İÇİN BÜYÜK GURUR KAYNAĞI"

 

Gösterinin sanat yönetmenliğini üstlenen Türk sanatçılar Vildan Kavakgil ve Özge Akıncı ise, "Türk olarak eserimizi burada Tayvanlı dansçılarla sahnelemek büyük bir gurur kaynağı oldu. Ülkemize kilometrelerce uzaklıkta bulunan bir ülkede, eserimizi çalıştırmak ve sahnelemek zor ama son derece heyecan vericiydi. Türk Kültürünü Tayvan'a taşımaktan mutluyuz" ifadelerini kullandılar.

 

Hocapaşa Kültür Merkezi Başkanı Kemal Çakırgöz ise, 6 aylık zorlu bir çalışmanın sonunda sahnelenen gösteriye yoğun ilgi gösterdikleri için Taipei Türk Ticaret Ofisi Başkan Yardımcısı Erhan Gülmez ve ekibine de teşekkür etti.

 

HOLLANDA KONSOLOSU İLE BİR CARİYENİN GERÇEK AŞK HİKÂYESİ

 

Beyazgül dans gösterisi Osmanlı'nın meşhur dönemi Lale Devri'nde Hollanda Konsolosu ile bir cariye arasında yaşanmış gerçek bir aşk hikâyesini anlatıyor.

 

Dans tiyatrosu; harem yaşamı, doğum şöleni, askerlerin eğitimi ve Patrona Halil İsyanı gibi olayları danslarla anlatıyor.

 

Gösteri; muhteşem kostümler, müzikler ve video mapping'in görkemli bir koreografiyle harmanlanmasından oluşuyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.