GÜNDEM Haber Girişi : 26 Eylül 2018 18:25

Maltepe ve Kartal'da hep bir ağızdan Neşet Ertaş türküleri

UNESCO tarafından 'Yaşayan İnsan Hazinesi' kabul edilen 'bozkırın tezenesi' Neşet Ertaş, vefatının 6'ncı yılında Maltepe ve Kartal'da düzenlenen etkinliklerle anıldı.
'Bozkırın tezenesi' Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında Maltepe'deki An-Der Anadolu Halk Ozanları Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen bir konserle anıldı.

Sunuculuğunu Öznur Tektaş’ın üstlendiği gecede Neşet Ertaş’ın kardeşi Ali Ertaş, Mustafa Tatlıtürk, Haşimi Aslıhak, Gazi Özdemir, Gül Kardeşler, Filiz Duyar ve Meral Tan gibi mahalli sanatçılar, Ertaş’ın sevilen türkülerini seslendirdi.

Büyük ilgi gören etkinlikte, Ertaş’ın sevilen ve her biri klasikleşmiş türkülerine dinleyiciler de eşlik etti.

VATANDAŞLAR TÜRKÜLERE EŞLİK ETTİ

"Ahirim sensin", "Zahidem", "Gönül dağı", "Bir bakışta yaktın beni" gibi birçok türküsüyle gönüllere taht kuran Neşet Ertaş'ın anısına ikinci program, Kartal'daki Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. UNESCO tarafından 'Yaşayan İnsan Hazinesi' kabul edilen ve 25 Eylül 2012'de vefat eden Ertaş'ı anma programına yüzlerce vatandaş katıldı.

Neşet Ertaş'ı Anma Gecesi'nde Türk Halk Müziği sanatçısı İsmail Altunsaray, sazıyla ve sesiyle Ertaş'ın türkülerini seslendirdi. Bazı vatandaşlar şarkılara hep bir ağızdan eşlik ederken, bazıları da cep telefonlarıyla yaşadıkları duygu dolu anları ölümsüzleştirdi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.