SERGİ Haber Girişi : 18 Kasım 2019 23:03

Mehtap Özdemir'le iç evrene yolculuk: ‘Parçalanma’

Genç sanatçı Mehtap Özdemir'in 'Parçalanma' isimli resim sergisi, 28 Kasım Perşembe gününe kadar Bağımsız Sanat Vakfı'nda görülebilir.
Mehtap Özdemir'in 'Parçalanma' isimli sergisi sanatçının bir yandan zamana yayılan, diğer yandan ise zamansız ve sürekli amip gibi çoğalmayla kendini tekrarlayan sonsuz iç evren mekânlarına atıf yapıyor.

Mehtap Özdemir'in resim serüvenin bölümlerinden bir kesit sunan bu sergi, sanatçının yıllar içinde soyut ifadenin duygulara ve oradan da plastik bir auraya dönüşen dünyasına ışık tutuyor.

1989 Düzce doğumlu sanatçı, 2013 yılında Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi'nde 'Plastik Sanatlar ve Psikoterapi ilişkisi; Resim Sanatının Psikoterapide Kullanımı' başlıklı tez konusu ile tamamladı.

Genç ressamın 16 Kasım’da başlayan 'Parçalanma' sergisi, 28 Kasım'a kadar Bağımsız Sanat Vakfı'nda gezilebilecek. (Pazartesi günü hariç, diğer günler ziyaret edilebilir.)

Bağımsız Sanat Vakfı
Adres: Hobyar Mahallesi Ankara Caddesi No:3 Cağaloğlu Fatih/ İstanbul
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.