Haber Girişi : 03 Şubat 2020 23:35

Ahmet Mekin 63 yıllık hayat arkadaşını kaybetti

Ahmet Mekin 63 yıllık hayat arkadaşını kaybetti
Türk sinemasının sevilen oyuncularından Ahmet Mekin'in kanser tedavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı oyuncu Kumral Şükran Kurteli bu sabah hastanede yaşamını yitirdi.
Türk sinemasının usta oyuncularından Ahmet Mekin'in 63 yıllık eşi Kumral Şükran Kurteli, 2.5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde onkoloji bölümünde hayata gözlerini yumdu.

Eşinin saat 08.00'de yaşamını yitirdiğini öğrenen Mekin, hastaneye geldi.

Kumral Şükran Kurteli'nin cenazesi bugün uçakla Balıkesir'e gönderilecek. Erdek ilçesinde düzenlenecek tören sonrası cenaze burada toprağa verilecek.

"BU HASTALIK BİZİ ÇOK ÜZDÜ"

Ahmet Mekin, kendisi gibi oyuncu olan eşi için iki hafta önce şunları anlatmıştı:
"1957 yılında eşim Avrupa'da Orhan Kemal'in romanından uyarlanan 'Suçlu' filmi ile uğraşıyordu. O tarihlerde tanıştık. Birlikte yaşamaya karar verdik ve eşim o tarihten itibaren oyunculuk yapmayacağını söyledi. 'Neden' diye sordum, 'Evlilikte, beraber oyunculuk olmuyor' dedi. O tarihten sonra da sinemaya dönmedi. Bu nedenle 63 yıl süren evliliğimizi o ayakta tuttu. Hem de aslan gibi devam ettirdi. Torunlarımız evlenmeye başladı, çevremiz genişledi, ancak bu hastalık bizi çok üzdü."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.