RESİM Haber Girişi : 12 Kasım 2019 23:20

Genç ressam Sinem Demirci'den 'Ardımdaki Kadın'

Genç ressam Sinem Demirci'den 'Ardımdaki Kadın'
Ressam Sinem Demirci'nin, Şişli MAJİ Luxury Art Gallery & Event First Solo'daki 'Ardımdaki Kadın' adlı sergisi 13 Kasım'da sona erdi.

Genç ressam Sinem Demirci'nin MAJİ Luxury Art Gallery & Event First Solo'da başlayan 'Ardımdaki Kadın' isimli sergisi 13 Kasım'da sona erdi.

 

İlk solo sergisiyle büyük beğeni toplayan Demirci, çoğunlukla kadın portrelerinden oluşan eserlerini şu sözlerle anlattı:

 

Yaptığım her çalışmada mükemmeliyeti ararken, her deneyimimde yine o yarım kalmışlığın içinde buluyorum kendimi. Bu bir noktada hayata bakış açım. Esasında doğanın her parçasında, tüm canlıların hikâyesinde bu eksik kalmışlığa da şahit olduğumu fark ettim. Esasında her canlı mükemmeli arıyor, ancak çok zor. Hepimiz birer iz bırakarak sahneyi yeni gelenlere devrediyoruz. Mükemmeliyete belki de böyle ulaşacağız. İşte bu felsefe ile çalışmalarımda her zaman mükemmeliyeti yansıtmaya çalıştım. Bana kalırsa eksiklik, mükemmeliyetin bir parçası.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.