ETKİNLİK Haber Girişi : 05 Kasım 2019 20:58

İstanbul'da 4 hafta sürecek Nietzsche seminerleri

İstanbul'da 4 hafta sürecek Nietzsche seminerleri
Prof. Dr. Örsan K. Öymen'in koordinatörlüğünde gerçekleşen ve 4 hafta sürecek olan Felsefe Okulu seminerlerinin 6'ncısı bu kez Nietzsche'ye ayrıldı.
FMV Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde 6-27 Kasım 2019 tarihlerinde her Çarşamba günü saat 19.00-21.00 saatleri arasında, İstanbul Nişantaşı'nda Feyziye Mektepleri Vakfı Sacit Öncel Salonu'nda gerçekleşecek seminerler Prof. Dr. Örsan K. Öymen tarafından verilecek.

Üniversite içinden ve dışından herkese açık olan Felsefe Okulu VI seminerlerinde, 19. yüzyıl Alman filozofu Friedrich Nietzsche'nin düşünceleri ve kuramları ele alınacak.

PROF. DR. ÖRSAN K. ÖYMEN: "İLGİLENEN HERKESİ BEKLERİM"

60 dakikalık bir sunumdan ve 45 dakikalık soru-yanıt kısmından oluşacak seminerlere ilişkin Öymen, "Nietzsche, başlı başına bir hazine. Hatta uçsuz bucaksız bir okyanus gibi. Buna rağmen 4 haftada Nietzsche'nin özüne inmeye çalışacağız. İlgilenen herkesi Nietzsche'ye beklerim" dedi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.