TİYATRO Haber Girişi : 31 Ocak 2024 04:08

'Keşke mi daha zordur, kader mi?' | Uykusuz bir rüya: Salim

'Keşke mi daha zordur, kader mi?' | Uykusuz bir rüya: Salim
Berkay Ateş'in tek kişilik oyunu 'Uykusuz Bir Rüya: Salim', 29 Mayıs'ta Alan Kadıköy'deki son oyunuyla sezonu kapattı.

4 Ocak'ta Alan Kadıköy'de ilk gösterimini yapan ve sezon boyunca kapalı gişe oynayan Uykusuz Bir Rüya: Salim, sezonun son oyununu 29 Mayıs'ta yine Alan Kadıköy'de sahneledi.

 

Tiyatro D22'nin oyuncu ve yazarlarından Berkay Ateş'in yazıp oynadığı, Yiğit Sertdemir'in rejisini üstlendiği Uykusuz Bir Rüya: Salim, yirmiden fazla oyunda, ondan fazla sahnede binlerce tiyatrosevere ulaştı.

 

Berkay Ateş'in muhteşem performansıyla önceki ay XXIV. Direklerarası Seyircileri – Direklerarası Tek Kişilik Performans (Erkek) Ödülü'ne değer görüldüğü Uykusuz Bir Rüya: Salim, yeni sezonda da seyircileriyle buluşmaya devam edecek.

 

Oyunun konusu: Salim; Adana'da ailesi ile yaşarken İstanbul'a amcasının yanına gönderilir. Amcasının kebapçı dükkânında çalışırken şahit oldukları onu geri dönüşü olmayan bir yola sürükler. Çocukluğundan bu yana en çok bildiği duygu olan çaresizlikle tekrar baş başa kalan Salim'e kaderi bir oyun daha oynamıştır. Salim de izleyiciye sorar: 'Keşke mi daha zordur, kader mi?'

 

Yazan: Berkay Ateş

Yöneten: Yiğit Sertdemir

Oynayan: Berkay Ateş

Hareket Tasarımı: Özge Midilli

Müzik / Ses & Efekt Tasarım: Emrah Can Yaylı

Proje Tasarım: Başak Özdoğan

Sahne Tasarım: Bilen Bilmem, İsmail Sağır

Fotoğraf: Ayşegül Karacan

Afiş Tasarım: Berkcan Okar

Reji Asistanı: Burhan Akaray

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.