FESTİVAL Haber Girişi : 24 Kasım 2019 23:24

Yapay yargıçlar ve hukuk 'Suç ve Ceza Film Festivali'nde

Yapay yargıçlar ve hukuk 'Suç ve Ceza Film Festivali'nde
Bu seneki teması 'Sanal Dünyada Adalet' olan 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin akademik program açılışı yapıldı.
Bu yıl 'Sanal Dünyada Adalet' konusuyla düzenlenen 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin akademik program açılışı, 22 Kasım'da İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Doktora Salonu'nda, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer'in açılış konuşmasıyla başladı.

HEM SİNEMA, HEM AKADEMİK PROGRAM

Festivalin kitaplı festival şeklinde gerçekleştirilmesinin önemli bir özellik olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sözüer, dünyada başka kitaplı festival olmadığının altını çizerek, "Her yıl bir taraftan sinema programı yürütüyor, bir taraftan da akademik programlar ve tartışmalar yayınlıyoruz" diye konuştu.

YAPAY YARGIÇLAR, YAPAY ZEKÂ VE HUKUK

Prof. Dr. Sözüer’in açılış konuşmasını tamamlamasının ardından oturumlara geçildi.

İlk oturumda 'Yapay Yargıçlar' 'Yapay Zekâ ve Hukuk' ve 'Cambridge Analytica Skandalı Örneği Üzerinden Algoritmaların Hayatımızdaki Hayati Etkisi' konu başlıklarında Cem Say, Kemal İnan ve Bilal Eren konuşmacı olarak yer aldı.

Gün boyunca gerçekleştirilen oturumlarda, bilişim sistemleri, internet iletişim hukuku, sosyal ağlar, yapay zekâ, bilişim suçları, dijital dönüşüm ve sanal alanda insan hakları gibi konular ele alındı.

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin Akademik Programı, 27 Kasım’a kadar düzenlenecek oturumlarla devam edecek.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.