Anasayfa > SERGİ > Bilinmez bir evrene çağrı: Dijital Sanatlar Sergisi

Bilinmez bir evrene çağrı: Dijital Sanatlar Sergisi

17.06.2019 18:37 12 14 16 18 yazdır
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen bang. Prix programına seçilen eserlerden derlenen dijital sanatlar sergisini 29 Haziran'a kadar Studio-X Istanbul'da ziyaret edebilirsiniz.
Bilinmez bir evrene çağrı: Dijital Sanatlar Sergisi
Farklı sergi ve aktivitelerle yıl boyu dinamik kalan inovasyon ekibi ArtBizTech'in ana destekçiliğini üstlendiği sergide, bang. Prix 2019 programına katılmaya hak kazanan gençlerin üretimleri iş, sanat ve inovasyon dünyasıyla buluşuyor.

Studio-X Istanbul'da gerçekleştirilen sergi, biyo-sanat, veri sanatı, yeni medya ve kinetik sanat kategorilerini kapsayan 11 projeden oluşuyor. bang. Prix 2019 sergisi, 'digital beast' temasıyla izleyicileri bilinmez bir evrene davet ediyor.

Sanattan ilham alan inovasyon projelerinin önünü açmak ve gençlerin teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek hedefiyle yıl boyunca farklı sergi ve etkinliklerle dinamik kalan inovasyon ekibi ArtBizTech'in, ana destekçiliğini üstlendiği bang. Prix'in 2019 yılı projelerinin paylaşıldığı sergi, Studio-X İstanbul’da kapılarını ziyaretçilere açtı.

Sanattan ilham alan inovasyon projelerinin önünü açmak ve gençlerin teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek amacıyla düzenlenen bang. Prix programı, iş ve teknoloji dünyasına dijital sanatlar aracılığıyla katkı sağlıyor.

bang. Prix 2019 sergisinin deneysel bir çabanın çizgilerini belirlediğini ifade eden serginin küratörü Esra Özkan, şunları kaydetti:
"bang. Prix üçüncü yılında bilinmez evrenlerde yaşayan, bazen daha bilinemeyecek hale gelen, on bir dijital canavarın gözlerini ovuşturarak kabuğundan gün yüzüne çıkmalarına şahitlik ediyor. Bilinmezi anlamak ve üzerine yeniden düşünmek için 29 Haziran’a kadar bang. Prix’nin evreninde on bir canavarımız ile yaşayacağız. İzleyicileri de evrenimize bekleriz."

Pazar ve pazartesi günleri kapalı olan sergiyi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 10.30-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz; 13.00-14.00 arası kapalı olan sergiyi cumartesi günü ise 14.00-18.00 saatleri arasında gezebilirsiniz.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri