KİTAP Haber Girişi : 17 Nisan 2022 00:12

Şair ve âşık personalarını yıkmak

Şair ve âşık personalarını yıkmak
Cihat Duman'ın sıradışı romanı 'Kahrolmak', TRT-2'de Erkan Şimşek, Furkan Çalışkan ve Aykut Ertuğrul’un sunduğu 'Kelimeler ve Şeyler' programında tanıtıldı.
Şair ve âşık personalarını yıkmak

Cihat Duman'ın aktarım tekniğini kullanarak kaleme aldığı ikinci ve psikanalitik romanı Kahrolmak, TRT-2'de yayınlanan Kelimeler ve Şeyler programında tanıtıldı.

 

Furkan Çalışkan, Erkan Şimşek ve Aykut Ertuğrul'un sunduğu kültür-sanat programı Kelimeler ve Şeyler'de, romanla ilgili yazar Aykut Ertuğrul ilginç tespitlerde bulundu.

 

Epona Yayınları'ndan çıkan Kahrolmak'ı oldukça başarılı bulduğunu belirten Ertuğrul, Cihat Duman'ın roman boyunca "şair ve âşık" personalarını nasıl yerle bir ettiğini ve nasıl yeniden kurduğunu; bu anlamda "Kahrolmak"ın bir kitap adı olarak yerinde bir seçim olduğunu aktardı.

 

Romanın iki yıllık bir dönemi anlatmasına rağmen, pandemi sürecinde bir haftalık bir "kapanma"yla çok kısa sürede yazıldığını söyleyen Ertuğrul, bunun "aktarım" tekniğine de uygun bir tutum olabileceğini ifade etti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.