SERGİ Haber Girişi : 18 Ocak 2019 00:31

Jale İris Gökçe'den 'kaotik' bir sergi

Jale İris Gökçe'nin bu akşam başlayacak olan 'Kaos' isimli resim sergisi, 25 Ocak tarihine kadar Ramada İstanbul Asia'da ziyaretçilerini bekleyecek.
Jale İris Gökçe’nin Kaos adını verdiği son resim sergisi, 18 Ocak akşamı Ramada İstanbul Asia'da açılıyor.

Gökçe'nin, "Bu sergi, kaos ile kurduğum bir hakikat deneyimi. Bireyselden toplumsala ve kozmosa dair... Birçok şeyin askıya alındığı sessiz bir diyalog. Bu grotesk, bu karnavalesk oluşa müphem bir gülüş eşlik ediyor: Bakhtin'in gülüşü" sözleriyle tanımladığı sergi, 25 Ocak akşamına kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

JALE İRİS GÖKÇE HAKKINDA

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde okuyan Jale İris Gökçe, 1991 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü'nden mezun oldu. 1994’te Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Bölümü'nden Yüksek Lisans, 2016 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Bileşik Sanatlar Bölümü'nden Sanatta Doktora derecesi aldı.

Sanatsal çalışmalarını Ankara'daki atölyesinde sürdüren Jale İris Gökçe, sanatçı sorumluluğu temelinde interdisipliner ve kavramsal projeler üzerindeki çalışmaları ile biliniyor.

Tarih: 18 - 25 Ocak 2019
Açılış kokteyli: 18 Ocak 2019 Cuma, Saat: 18.00-20.00
Yer: Ramada İstanbul Asia, Mahir İz Caddesi No: 32 Altunizade / Üsküdar - İstanbul


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.