ETKİNLİK Haber Girişi : 24 Kasım 2019 21:26

Kadıköy'de yepyeni bir sanat evi

Kadıköy'de yepyeni bir sanat evi
Bir grup sanatçının Kadıköy'deki boş bir dükkânda 4 ay içinde kurduğu 'Koma', 29 Kasım akşamı kapılarını sanatseverlere açıyor.
Tiyatro, sinema ve müzik alanlarında çağdaş iç yapımlar üretmek üzere kurulan 'Koma', aralık ayından itibaren performans, dans, atölye, söyleşi ve seminerlere de ev sahipliği yapacak. 'Koma'nın bünyesinde üreteceği işleri, tasarım ve teknoloji anlamında destekleyecek altyapıya da sahip olduğu belirtiliyor.

Bu yeni mekânda etkinlikler, 30 Kasım Cumartesi akşamı bir iç yapım işbirliği olan tiyatro oyunu 'Bahane'nin prömiyeri ile başlayacak.

Yine bir 'Koma' iç yapımı olan bir başka tiyatro oyunu 'Teessür'ün mekâna yönelik yeni tasarımının prömiyeri ise 4 Aralık Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek.

'Koma' işbirliği projeleri kapsamında çalışılacak olan Merve Engin işi 'Acqua Minerale' de 19 Aralık Perşembe akşamı prömiyer yapacak. Mekânın misafir prömiyeri ise Berika Collective'in yeni performans düşüncesi 'DreamBazaar'...

Mekânda çarşamba günleri Öteki Sinema işbirliği ile gece sineması kuşağı da gerçekleştirilecek.

Adres: Hasanpaşa Mah. Derici Zeynel Sokak No: 15/A Kadıköy - İstanbul
İletişim: 0537 526 5336 ([email protected]).


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.