1 YAZAR 1 YAŞAM Haber Girişi : 16 Ocak 2024 02:43

1 Yazar, 1 Yaşam: Saadet Gadiri Nişli

1 Yazar, 1 Yaşam: Saadet Gadiri Nişli
Çeşitli dergi, fanzin ve web sitelerinde deneme, şiir, öykü, araştırma, inceleme ve eleştiri yazıları yazan Saadet Gadiri Nişli'nin yaşamöyküsünden bir kesit...
1 Yazar, 1 Yaşam: Saadet Gadiri Nişli

1996 yılının bir temmuz sıcağında Azerbaycan'ın Tovuz kentinde doğdu.

 

İlköğrenimine Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, 100. Yıl İlköğretim Okulu'nda başladı. İlkokul 2 ve 3. sınıfları Ünye'de Prof. Dr. Necmettin Polvan İlköğretim Okulu'nda okuduktan sonra 4. sınıfta tekrar Akçaabat 100. Yıl İlköğretim Okulu'na döndü.

 

Lise eğitimini Akçaabat İ.M.K.B. Anadolu Lisesi'nde alan Saadet Gadiri Nişli, 2015 yılında Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümüne girdi.

 

2022 yılında Kırıkkale Üniversitesi'nde Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine başladı.

 

Alamet, Dava, Zağnos, Kapari, Volta, Icarus gibi çeşitli dergi ve fanzinlerde deneme, şiir, öykü, araştırma, inceleme ve eleştiri yazıları yazdı. Yazı-yorum dergi, Dergi 8. Jüri Üyesi ve Son Medya gibi çeşitli site ve bloglarda da gündem ve kültür-sanat yazıları yazmaktadır.

 

Youtube'da, yazar Oğuz Atay'ın kitaplarından pasajlar seslendirmesinin yanı sıra, Behçet Necatigil, Nâzım Hikmet ve Turgut Uyar gibi usta şairlerin şiirlerini de yorumlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.